Klocki Lego to zabawki, które cieszą się od lat niemalejącym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Firma w swojej ofercie ma wiele unikatowych i kolekcjonerskich zestawów, których ceny wynoszą często nawet kilka tysięcy złotych. Jednak największą popularnością cieszą się standardowe zestawy, które nawiązują do znanych postaci ze świata historii czy po prostu popkultury. Świetny przykład stanowić może, chociażby lego harry potter 2022. Jakie nowe modele pojawią się w tym sezonie? Które zestawy z Harrym Potterem uważane są za najlepsze?

Nie tylko dla fanów

Lego Harry Potter szczególnie przyciąga uwagę fanów serii książek i filmów o Harrym Potterze. Ten bohater stał się jednak tak bardzo rozpoznawalny w światowej popkulturze, że nawet ci, którzy wcześniej nie mieli z nim do czynienia, bez problemu go rozpoznają. Co więcej, trzeba przyznać, że zestawy w tej kategorii są niezwykle rozbudowane. Mamy tu do wyboru mniejsze modele skupiające się na głównych bohaterach i poszczególnych scenach, w których brali udział, jak i większe. Złożenie tych ostatnich zająć nam może nie tylko wiele godzin, ale nawet i dni.

Dostosowane do wieku

Ważną cechą klocków Lego jest to, że te dostosowane są do wieku ich użytkownika. To jest, w sklepach znajdziemy specjalną adnotację na każdym modelu, która określa, dla jakich odbiorców dany produkt jest przeznaczony. Oczywiście, te dedykowane mniejszym dzieciom charakteryzować się będą mniejszym stopniem skomplikowania. Nie znajdziemy tam też drobnych elementów, które mogłyby się zgubić lub zostać przez malucha połknięte. Z kolei zestawy dla dorosłych są dla wielu fanów klocków Lego niemałym wyzwaniem.

Najpopularniejsze zestawy Lego z serii o Harrym Potterze to:

– Lego Harry Potter: Skrzydło szpitalne Hogwartu,

– Lego Harry Potter: Zajęcia z obrony przed czarną magią,

– Lego Harry Potter: Pomyłka z eliksirem wielosokowym,

– Lego Harry Potter: Komnata Tajemnic w Hogwarcie.

lego harry potter 2022